Who's Who and Committee Membership

Governor

Category of Governor

Office Held

Personnel and Pay Review Committee

Finance Committee (GS Clerked)

Learning Environment Committee

Pupils’ & Learning Committee

End of Office date

Mrs Liz Boughton

Parent

Chair/ Child Protection/ Educational Visits/ SR

 

 

 

22/03/2018

Mrs Fiona Bravington

Parent

English / Maths

 

 

 

 

26/01/2019

Mrs Katherine Knight

Parent

Inclusion

 

 

 

 

√Chr

13/03/2021

Mrs S Mitchell

Headteacher

 

SR

 

 

 

Miss K Needham

 

Co-Opted

       

21/09/2020

Miss H Savory

Staff

 

 

 

 

√ 

02/07/2019

Pastor Paul Turner

 

Co-opted

Vice Chair/ PSHE/ Citizenship

√Chr

 

08/07/2019

Mr Nick Warnock-Horn

Co-opted

Pupil Premium / Sports Premium

 

√Chr

 

08/07/2019

Cllr Julia Wassell

Local Authority

Equalities

 

 

05/10/2019

 

Attendance at Meetings 2016-17